Den Země v ZŠS I.

Dne 22. 4. 2021 jsme se účastnili projektového dne Den Země. Nejdříve jsme si planetu Zemi vytvořili z balícího papíru a komunitní kruhu si povídali o životě na Zemi, kdo tuto planetu obývá a co všechno se zde nachází. Seznámili jsme se s pojmem příroda a připomněli si základní druhy rostlin a živočichů. Poté jsme si pomocí naučného videa připomněli, jak je třeba přírodu a celou planetu chránit a pečovat o její čistotu. Tuto péči jsme si prakticky vyzkoušeli při sběru a třídění odpadu v okolí naší školy. Získané poznatky jsme využili při plnění pracovních listů i při výtvarném tvoření.

Mgr. Pavla Bišková